Gastro Hradec 2024

Gastro Hradec je soutěž kuchařů a cukrářů, které se účastní soutěžící nejen z ČR ale také ze zahraničí. Má tedy mezinárodní dosah, a to již více než čtvrt století. Jubilejní 25. ročník byl 3x odložen, tím se změnil hlavní partner soutěže, a proto se i změnil název. Dříve byla tato soutěž známa pod názvem Gastro Hradec Vitana Cup, nyní Gastro Hradec Culinary Cup. Tato soutěž má vysokou odbornou úroveň a dosahuje prestiže světových gastronomických soutěží. Dlouhodobě je brána jako odrazový můstek pro soutěžící, kteří pak bývají úspěšní i na zahraničních soutěžích. Cílem Gstro Hradce je ukázat veřejnosti i soutěžícím krásu řemesla v gastronomickém průmyslu, umožnit poměření sil teprve začínajícím kuchařům a cukrářům, ale i těm, kteří už v oboru pracují. Novinkou letošního ročníku budou nové studentské soutěže v „živém vaření“. Postavíme kuchyňská studia, která budou splňovat soutěžní standardy, abychom měli pro soutěžící regulérní podmínky. Soutěžit se bude v oboru kuchař a cukrář. Dále připravujeme soutěž barmanů v míchaní nápojů a točení piva. Největší změnou budou nové prosty.

návštěvníků z oblasti
odborných škol
soutěžících

Z pro nás nevyhovujícího prostředí Aldisu se stěhujeme do nového Městské stadionu v Hradci Králové, což zvyšuje atraktivitu soutěže. Gastro Hradec je již nedílnou součástí významných akcí v kraji. Rádi bychom i v letošním ročníku připravili pro soutěžící příjemné prostředí a zajistili i důstojné ocenění za jejich úsilí při vymýšlení, realizaci a prezentaci soutěžních exponátů. V minulých ročnících soutěžilo více než 200 soutěžících a za nimi přijížděli návštěvníci z celé ČR.

V posledních ročnících se návštěvnost pohybovala kolem 3 000 lidí z oblasti odborných škol, gastronomických provozů a nadšenců dobrého a krásného jídla. O soutěži je slyšet v radiích, televizi, na sociálních sítích, v odborných časopisech a mnohých dalších mediích.

Sledujte náš web a sociální media, kde budeme postupně přidávat informace o organizaci ročníku 2024.

Přejít nahoru